Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

„Nedělej nic jen tak, jak to stačí"

13.7.2017
čtenost 546

Do prázdninové Zpovědnice usedla herečka a zpěvačka Bára Poláková, která v sobotu 15. 7. zazpívá na náchodském Pivobraní.

„Nedělej nic jen tak, jak to stačí"

Herečka, zpěvačka a skladatelka Barbora Poláková se narodila 3. října 1983 v Kolíně. Od dvanácti let navštěvovala Divadelní školu Zdeňka Jecelína a později byla členkou pohybového divadla Igdyž. Po maturitě na EKO Gymnáziu v Poděbradech byla hned napoprvé přijata na Divadelní fakultu Akademie múzických umění v Praze, kde byli jejími profesory Jana Hlaváčová, Boris Rösner či Ladislav Mrkvička. Na DAMU obdržela Cenu Jiřího Adamíry (cena za výrazné tvůrčí úspěchy dosahované během doby studia) a hostovala v Městských divadlech pražských. Po absolutoriu působila také v divadlech Aqualung, Letí, ve Švandově divadle, v Divadle Na Vinohradech, v Národním divadle nebo v A studiu Rubín, kde ve hře Blonďatá bestie ztvárnila političku Kristýnu Kočí, čímž vešla ve všeobecnou známost. Zahrála si například v seriálech Okresní přebor, Základka, Neviditelní nebo Marta a Věra, ve filmech Instalatér z Tuchlovic, Svatá čtveřice či Život je život. V roce 2012 se účastnila televizní taneční soutěže StarDance, skupina Lucie si ji vybrala do hlavní role v muzikálu Lucie, větší než malé množství lásky. V listopadu 2015 vydala své první album a za singl Nafrněná získala na výročních Cenách Anděl Skladbu roku a zároveň ji Akademie české populární hudby ocenila jako Objev roku.
V současné době se Báraa věnuje především svým dvěma malým dcerám Ronje a Rice, které má s hercem Pavlem Liškou. Na divadelních prknech ji tak můžete vidět velmi vzácně, a to v Dejvickém divadle a ve Viole. Výrazně omezila i koncertování. Její vystoupení v sobotu 15. července na Pivobraní v Náchodě tak patří mezi pouhou desítku letošních koncertů, tak si ho nenechte ujít.


Kterou knihu máte rozečtenou?
Je jich asi šest. Radost ze zdravých dětí, Tao dechu, Siddhartha (už potřetí), Kuřátko a obilí, Sourozenecké konstelace a Integrální nauka o hvězdách.

Na které hudební album nedáte dopustit?
Na The Wall od Pink Floyd.

Který film Vás nikdy neomrzí?
Bergmanovy filmy.

Jaký byl v poslední době Váš největší kulturní zážitek?
Procházka na trh s kočárkem.

Kdo Vás nejvíc ovlivnil a čím?
Divadelní školička v Kolíně, do které jsem začala chodit asi ve dvanácti letech. Ovlivnila mě vším. Humorem, rozhledem i kamarádama.

Jakou nejlepší radu jste dostala?
Já ji nedostala, spíš jsem si ji nějak vytvořila: Nedělej nic jen tak, jak to stačí.

Jak zní Vaše životní motto?
I když to nevypadá dobře, pracuje to pro dobro.

Máte neřest, které se chcete zbavit?
Možná bych mohla jíst míň dortíků. Nedělá to dobře mým ledvinám.

Čím vším jste byla a čím ráda?
Čím bych byla ráda, nebo čím jsem byla? Byla bych ráda surfařkou, pekařkou, zahradnicí, scenáristkou, pianistkou, violoncellistkou, bubenicí, horolezkyní, snowboardistkou, psycholožkou, právničkou, kuchařkou, astroložkou nebo kosmonautkou. A byla jsem a jsem - dítětem, dcerou, partnerkou, sestrou a maminkou a vším jsem ráda.

Kdy jste si naposled udělala radost a čím?
Teď jím zmrzlinu. Ach jo, ale ty ledviny.

V jaké zemi a v jaké době byste chtěla žít, pokud byste si mohla vybrat, a proč?
Teď a tady. Jsem tu ráda.

Za co nejvíc utrácíte?

Celý rozhovor si můžete přečíst v aktuálním vydání časopisu Náchodský SWING, nebo si ho můžete nalistovat zde

Hana Stoklasová
NachodskySWING.cz
Foto: archiv B. Polákové

Čtěte také