Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Pivo teklo proudem, muzika hrála a návštěvníky neodradil liják ani výpadek proudu

17.7.2017
čtenost 1526

NÁCHOD - V sobotu 15. 7. se na Masarykově náměstí konalo Pivobraní, které se dostalo jako tip na akci i do hledáčku Novinek.cz nebo časopisu Apetit.

Pivo teklo proudem, muzika hrála a návštěvníky neodradil liják ani výpadek proudu

V sobotu 15. července se v Náchodě konala největší událost letních prázdnin. Šestý ročník oblíbeného Pivobraní sice poznamenala nepřízeň počasí v podobě chladného dne, intenzivního deště a následné půlhodiny bez elektřiny, i přesto si cestu na Masarykovo náměstí našly tisíce lidí. Ti mohli ochutnávat a porovnávat tekutý chléb z píp sedmnácti pivovarů a minipivovarů. Pil se pěnivý mok tradičních i téměř neznámých značek jako například Létající chroust, Lounský Žejdlík nebo Raven.

pivo děti

Hudební program zahájil ve 13 hodin folkový Bohadlo Band a pokračoval kapelami Sunday Jam a revivalem skupiny Kabát Vaťákem. V půl šesté se před natěšenými fanoušky objevila se svou početnou kapelou herečka a zpěvačka Barbora Poláková, která si Pivobraní zvolila jako jednu z pouhých deseti zastávek své letošní koncertní šňůry a po vystoupení si pochvalovala atmosféru i srdečnost publika. To vydrželo a interpretku hitů Kráva nebo Nafrněná si užívalo i přes intenzivní liják. S posledním tónem se náměstí ponořilo do ticha - zhruba půlhodinový výpadek elektrické energie postihl nejen Náchod, ale i dvanáctikilometrový okruh města. Kapela UDG tak před posluchače nastoupila s menším zpožděním, které však vynahradila smršť energie i typické negližé bubeníka a šoumena Jugiho.

pivo bubeník

Dav na náměstí už pak netrpělivě vyhlížel další hvězdu Pivobraní, kterou byl zpěvák Michal Hrůza s Kapelou Hrůzy. Ti si zaplněné náměstí podmanili a se skladbami Bílá velryba, Zejtra mám, Sněhulák nebo Budu ti vyprávět patřili pro mnohé návštěvníky k vrcholu celého programu. Ten pak ovládl populární Komunál a ve dvě hodiny ráno zakončil vynikající Pink Floyd revival.

pivo michal

pivo hrůza lidi

Organizátoři Pivobraní mysleli i na rodiny s dětmi a připravili fun zónu, kde nechyběly dílny pro nejmenší, bumperbally ani stolní fotbálek v životní velikosti.

Pivo bumper

Příští už sedmý ročník Pivobraní si nenechte ujít v sobotu 21. července 2018.

Hana Stoklasová
NachodskySWING.cz
Foto: Martin Hurdálek 

Čtěte také