Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Náchodský SWING uvádí Minus123minut

23.3.2018
čtenost 3132

NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ - V sobotu 24. března pokračuje kulturní sezóna Náchodský SWING uvádí koncertem na novoměstském zámku.

Náchodský SWING uvádí Minus123minut

Na českou hudební scénu se k radosti všech milovníků skvělé muziky vrátila skupina, která vznikla v roce 1997 v Pardubicích ve složení Zdeněk Bína (kytara, zpěv), Dominik Tůma (bicí) a Fredrik Janáček (baskytara) a už v roce 1999 získala Cenu Anděl v kategorii Objev roku. Kapela přišla s hudbou, která v sobě měla spoustu vlivů, byla nápaditá a hravá a propojila více žánrů, zejména jazz, blues, funky a world music. 

V prosinci 2009 se však muzikanti po vydání desky Dream a výjimečném koncertu s Pražskou komorní filharmonií rozešli. O sedm let později se Zdeněk Bína rozhodl činnost kapely obnovit: „Budeme spolu zase hrát. Uvědomil jsem si, že mezi lidmi, kteří k sobě měli tak blízko, je mnohem víc věcí, které je spojují, než rozdělují.“ Spolu s ním jsou v sestavě Fredrik Janáček a bubeník Daniel Šoltis. Nově se jmenují Minus123minut a chystají se fanouškům hrát skladby ze své historie, ale samozřejmě i novinky.

Vstupenky na koncert, který si můžete vychutnat v sobotu 24. března od 19 hodin v sále zámku v Novém Městě nad Metují, jsou ještě ke koupi na www.kupvstupenku.cz a v regionálních informačních centrech.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také