Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Rarášci přivezli ze své první celostátní soutěže Zlaté pásmo

20.11.2018
čtenost 440

NOVÝ JIČÍN/NÁCHOD - Sbor Rarášci ZUŠ Náchod se o uplynulém víkendu zúčastnil soutěže Porta Musicae 2018.

Rarášci přivezli ze své první celostátní soutěže Zlaté pásmo

V Novém Jičíně se od pátku 16. do neděle 18. listopadu konala celostátní soutěž dětských pěveckých sborů Porta Musicae 2018. Zúčastnilo se jí i přípravné oddělení Rarášci Základní umělecké školy Náchod, které vyrazilo na svoji historicky první celostátní soutěž.

„Jeli jsme načerpat zkušenosti a prožít spoustu zážitků. Vše se do puntíku vyplnilo. Páteční koncert hostitelského sboru Ondrášek, jeho komorního sboru a Moravských dětí z Holešova byl krásným a důstojným úvodem. V sobotu Rarášky čekal nabitý program. To hlavní byl dopolední blok soutěže mladších sborů. Rarášci předvedli energický výkon, plný zaujetí, prožitku, vtipu a dobrého řemesla. Se svým výkonem byli spokojeni a to je ten nejdůležitější moment - věděli, že předvedli své maximum," chválí své svěřence sbormistr a ředitel náchodské ZUŠ Zbyněk Mokrejš.

Odpoledne si mladí zpěváci užili návštěvu interaktivní výstavy Generál Laudon a Muzea klobouků. Pak se jako diváci zúčastnili odpoledního soutěžního bloku starších sborů a poté už vyhlíželi večerní slavnostní vyhlášení. Odborná porota na něm Raráškům udělila nejvyšší ocenění Zlaté pásmo a nádavkem ještě zvláštní cenu Za dramaturgii. Povedenou akci zakončila večerní diskotéka a nedělní dopolední společné zpívání na náměstí.

Redakce
NachodskySWING.cz
Foto: Martin Syrovátka

Čtěte také