Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Hronov žije divadlem

8.8.2018
čtenost 275

HRONOV - Až do soboty 11. srpna se koná 88. ročník Jiráskova Hronova.

Hronov žije divadlem

Jiráskův Hronov vstoupil do 88. ročníku s novým vizuálním stylem a řadou lákadel v hlavním i doprovodném programu. Přehlídka si také symbolicky připomíná minulé ročníky z let, jejichž letopočty končily osmičkami: od roku 1938, přes pohnuté roky 1948, 1968 až po nedávnou minulost v roce 2008.

Nejstarší kontinuálně trvající divadelní festival Evropy, který se koná až do soboty 11. srpna, také změnil své logo. Autorem je Jan Jiskra z Prahy, který vyhrál otevřenou soutěž na vytvoření jednotného vizuálního stylu. Moderní červenobílé logo reprezentuje jednotlivé symboly divadla.

Přehlídka nabídne celkem 32 nejlepších letošních tuzemských amatérských divadelních představení, která prošla sítem světově unikátního systému krajských a národních soutěžních přehlídek. V doprovodném program amatéry doplní inspirativní kusy profesionálních scén, například Barunka is leaving studentů Katedry alternativního a loutkového divadla pražské DAMU, Evžen Oněgin Divadla Anfas, příběh opravdové české kapely LoutnaCZ souboru Geisslers Hofcomoedianten a další.

Podrobné informace včetně programu najdete zde.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také