Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

PSO chystá BUSKING TOUR 2019

19.6.2019
čtenost 412

POLICE NAD METUJÍ/ČR - Police Symphony Orchestra bude hrát v ulicích pro dobrou věc i náladu.

PSO chystá BUSKING TOUR 2019

Police Symphony Orchestra, soubor nadšených amatérských muzikantů z Police nad Metují, podnikne od 28. června do 5. července unikátní BUSKING TOUR. Celkem 55 mladých hudebníků a 10 členů podpůrného týmu se vydá na cestu s jasným cílem: pořádně si zahrát, pobavit kolemjdoucí, oživit netradiční místa ve městech a „do klobouku“ vybrané peníze věnovat na dobročinné účely. Ne náhodou je partnerem BUSKING TOUR Police Symphony Orchestra Nadace Via. Repertoár téhle největší „pouliční kapely“ je multižánrový, aby si každý z posluchačů přišel na své – pop, rock, filmová hudba, jazz, klasika… V ulicích nebude chybět ani zpěvák PSO a herec Klicperova divadla v Hradci Králové Jan Sklenář.

Početný orchestr bude za posluchači cestovat běžnými vlakovými spoji. První zastávkou bude 28. června Hradec Králové (Malé náměstí, 18:30). „Za výtěžek nakoupíme ovocné stromy do Městských lesů Hradec Králové. Napomůžeme tak čistšímu ovzduší - každý strom se počítá, dodáme potravu pro lesní zvířata a včely budou moci na jaře opylovat květy stromu,“ upřesňuje zakladatelka PSO Petra Soukupová.

O den později následuje domovská Police nad Metují (29. 6., Masarykovo náměstí, 20:30), kde vybrané peníze poputují na záchranné práce ve zdejším klášteře. V neděli 30. 6. zpříjemní živá muzika den návštěvníkům akce PICNIC – Den plný letních zážitků v plzeňském DEPO2015 (14:00 a 17:00). Tam budou dobrovolné příspěvky určeny pro Hospic Svatého Lazara, konkrétně na vybavení pokojů pacientů.

Rovnou na dva dny se BUSKING TOUR Police Symphony Orchestra 2019 zastaví v Praze! V pondělí 1. a v úterý 2. 7. orchestr zahraje v 14:30 na Hlavním nádraží a v 17:30 na náměstí Václava Havla (Piazzetta ND), aby peníze od kolemjdoucích posluchačů věnoval organizaci Siriri, české obecně prospěšné společnosti, která od roku 2006 pomáhá ve Středoafrické republice, a na podporu projektu Plešouni. Projekt Plešouni chce novým pacientům na dětské onkologii dodat odvahu a připravit je na průběh léčby prostřednictvím animovaného seriálu známé výtvarnice Elišky Podzimkové.

Z Prahy PSO zamíří do Drážďan (3. 7., Neumarkt, 15:00 a 19:00) a 4. 7. do Liberce (náměstí Dr. E. Beneše, 18:00). Liberečané na pouličních koncertech mohou přispět na výstavbu nového útulku spolku Šance zvířatům, který se stará především o zvířata z tzv. množíren. Okružní cesta nevšedních buskerů vyvrcholí 5. 7. na festivalu Rock For People v Hradci Králové (17:45, Runway).

Další podrobnosti k celé tour se dozvíte na www.policesymphonyorchestra.cz.

Redakce
NachodskySWING.cz
Foto: Martin Kábrt

 

Čtěte také