Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

V listopadovém Swingu najdete rozhovory se Stanislavem Pitašem a Milošem Meierem

8.11.2019
čtenost 412

Už máte svůj listopadový Náchodský SWING?

V listopadovém Swingu najdete rozhovory se Stanislavem Pitašem a Milošem Meierem

Časopis Náchodský SWING v listopadu slaví své dvanácté výročí. Kavárna Náchodského SWINGu Škvorecký Café druhé výročí. V listopadu zahajujeme také jednáctou kulturní sezónu Náchodský SWING uvádí, ale co je to všechno proti třicátému výročí sametové revoluce. Jsme rádi, že si můžeme tuhle významnou událost našich dějin připomenout, a proto jsme vám v aktuálním vydání v rubrice Servis naservírovali přehled akcí, které se u této příležitosti v nejbližším okolí konají. Zároveň jsme jako Osobnost Swingu zvolili signatáře Charty 77 a nesmírně odvážného člověka, přítele Olgy a Václava Havlových, milovníka undergroundu a žen Stanislava Pitaše ze Šonova. 

Na listopad připadá také Den válečných veteránů. Jednomu z nich, Janu Kratochvílovi z Červeného Kostelce, se věnujeme v Příběhu. A nejen o něm bude 11. listopadu v naší kavárně Škvorecký Café v Náchodě vyprávět člen Československé obce legionářské Ondřej Gelbič na přednášce s názvem Tak nám vzali nebe...

V Tématu představíme organizaci Kintari foundation, která na ostrově Lombok pomáhá se zajištěním vzdělávání a potřebné lékařské péče. Jako dobrovolník tam vyrazil Lukáš Kulda z Červeného Kostelce, který v exotické destinaci učil tamní děti angličtinu. 

Do Zpovědnice jsme posadili Miloše Meiera, který 21. listopadu přijede se svým projektem Drumming Syndrome do červenokosteleckého divadla a zahájí naši kulturní sezónu, Jaroslav Špulák ve svém sloupku zavzpomíná na Karla Gotta, v rubrice Toulky historií se Richard Švanda věnuje špionům a v pátek 29. listopadu bude na stejné téma besedovat u nás v kavárně, v Kvízu si můžete připomenout 17. listopad 1989 a že se blíží Vánoce, dokazuje pravidelná příloha Tipy na vánoční dárky. To a ještě víc vás čeká v listopadovém Swingu, který najdete na tradičních odběrných místech, nebo si ho můžete prolistovat tady.

Pěkné počtení a hodně svobody, pravdy a lásky přeje Hana Stoklasová
NachodskySWING.cz

Čtěte také