Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Akademické týdny zvou na zajímavá setkání, přednášky a koncerty

23.7.2019
čtenost 483

SNĚŽNÉ V O. H. - V sobotu 27. července začíná nevšední dovolená v přírodě - tradiční Akademické týdny.

Akademické týdny zvou na zajímavá setkání, přednášky a koncerty

V sobotu 27. července bude v rekreačním areálu chaty Horalka ve Sněžném v Orlických horách zahájen 29. ročník Akademických týdnů, který potrvá do neděle 4. srpna. Zahájí ho mše a přednáška P. prof. Efrema Jindráčka. 

„Akademické týdny vešly do povědomí veřejnosti jako vzdělávací a kulturní akce, která nemá co do množství, pestrosti a kvality přednášek ve spojení s doprovodným programem minimálně v České republice obdoby," říká ředitel a programový vedoucí Akademických týdnů Julius Kahanec.

Každý den na Akademických týdnech začíná mší. Po ní zájemce čekají přednášky z filozofie, teologie, historie či psychologie i přírodních věd. „Letošní program mimo jiné připomene 30. výročí pádu komunistické totality, 100. výročí začátku druhé světové války nebo třeba 500 let od Magalhãesovy cesty kolem světa. Chybět nebudou přednášky reflektující aktuální dění, například lesní kalamita, migrace do Evropy, pronásledování křesťanů v současné Evropě a další. Mezi třicítkou přednášejících bude například Vladimír Just, Jan Royt, Eduard Stehlík, Jiří Grygar, Alexander Tomský, Tomáš Šebek, Markéta Kutilová, Jeroným Klimeš, David Eben a Cyril Höschl," zve Julius Kahanec.

Připraven je i doprovodný kulturní program. Ten nabídne třeba koncert Scholy Gregoriany Pragensis, varhanní koncert Ireny Chřibkové s trumpetistou Jakubem Doležalem, bluesový koncert Matěje Ptaszka s Johnny Stehlíkem a recitál Karla Plíhala. Na diváky čekají také dvě hry Divadla Víti Marčíka a představení František blázen v podání Jana Horáka. Po celý týden bude v areálu instalována výstava fotografií Jindřicha Štreita – Abnormalizace. Autor fotografií výstavu osobně zahájí.

Podrobný program i všechny další informace najdete na webu www.akademicketydny.cz.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také