Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Busking Tour Police Symphony Orchestra vyneslo pro charitu téměř 200 tisíc

17.7.2019
čtenost 837

POLICE NAD METUJÍ - Netradiční tour oblíbeného hudebního tělesa se ve všech směrech povedlo.

Busking Tour Police Symphony Orchestra vyneslo pro charitu téměř 200 tisíc

Historicky první BUSKING TOUR Police Symphony Orchestra splnilo svou misi. 55 nadšených mladých hudebníků a 10 členů podpůrného týmu se na začátku prázdnin vydalo po železnici na netradiční pouliční koncertní turné, aby udělali radost sobě i kolemjdoucím a vybrali peníze pro dobrou věc. V Hradci Králové, Polici nad Metují, Plzni, Praze a Liberci se jim od 28. června do 5. července podařilo „do klobouku“ nasbírat celkem 189 275 Kč + 48,4 euro + 2 dolary. Zahráli i v německých Drážďanech.

V každém z navštívených měst mohli posluchači přispět na místní dobročinný projekt. V Polici nad Metují na záchranné práce v klášteře, v Hradci Králové na nákup stromů do Městských lesů, v Plzni na Hospic svatého Lazara, v Praze na aktivity obecně prospěšné společnosti Siriri, která od roku 2006 pomáhá ve Středoafrické republice a také na projekt Plešouni známé výtvarnice Elišky Podzimkové, který je určený novým pacientům na dětské onkologii a v Liberci na výstavbu nového útulku spolku Šance zvířatům.

„V rámci koncertu pro projekt Plešouni, který se konal na náměstí Václava Havla v centru Prahy, jsme navíc společně s iniciativou Zapiš se někomu do života našli 31 nových dárců kostní dřeně,“ upřesnila zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová a dodala: „Chcete-li pomáhat s námi, můžete, a to až do konce července v rámci online sbírky na www.darujme.cz. Všechny podpořené organizace či projekty jsou pod naším profilem Police Symphony Orchestra. Děkujeme!“

Už 8. září vystoupí Police Symphony Orchestra společně s Dashou a Martinem Kumžákem při příležitosti otevření nového kulturního sálu v Solnici, kde nově pro velký zájem přidala i druhý koncert. 13. září zahraje na plese organizace Nový Prostor na Žofíně a o den později muzikanty čeká zahajovací koncert sezóny Jatek 78 v Praze-Holešovicích.

„V roce 2020 uplyne 10 let od založení Police Symphony Orchestra, takže celý rok hodláme pojmout jako jednu velkou oslavu, kterou zahájíme koncertem ve velkém sále Lucerny 12. ledna 2020,“ dodala Petra Soukupová.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také