Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Folklorní festival zahájí Richard Krajčo

8.7.2019
čtenost 894

ČERVENÝ KOSTELEC - Mezinárodní folklorní festival se blíží. Událost plná temperamentu a exotiky vypukne 14. srpna.

Folklorní festival zahájí Richard Krajčo

V Červeném Kostelci se letos uskuteční už 65. ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Od středy 14. do neděle 18. srpna město opět přivítá folklorní špičku z celého světa. Návštěvníkům se představí celkem pět tuzemských a zhruba deset zahraničních souborů. Zastoupeny budou exotické země jako Japonsko, Panama, Tchaj-wan, Velikonoční ostrovy, Argentina, ale i evropští tanečníci ze Srbska, Francie, Itálie, Bulharska a samozřejmě přijedou i soubory ze Slovenska a České republiky včetně domácího Hadářku.

Před samotným slavnostním zahájením, které proběhne ve středu 14. srpna, se letos poprvé uskuteční stavění Máje s komentářem. Festivalové brány se pak otevřou v 18 hodin. V přírodním areálu u Divadla J. K. Tyla se představí zástupci folklorních souborů, hosté a po roční pauze se vrátí i Kostelecká cimbálovka. Vrcholem večera bude koncertní speciál Richarda Krajča a Nikose Grigoriadise, kteří v akustické podobě s kytarou a za doprovodu Nikosovy trumpety zahrají výběr Kryštof songů tak, jak byly původně napsány.

Od čtvrtka se návštěvníci mohou těšit na rozmanitá taneční vystoupení v divadle, v areálu před ním i v ulicích města a k tomu doprovodný program v podobě řemeslného jarmarku, atrakcí pro děti i zajímavých dílen.

Více na www.folklorck.cz.

Hana Stoklasová
NachodskySWING.cz
Foto archiv pořadatelů

Čtěte také