Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Adventní Ratibořice navštíví Mikuláš i kněžna Zaháňská

4.12.2019
čtenost 408

RATIBOŘICE - Milovníci adventního času si přijdou na své od 5. do 8. prosince v Babiččině údolí.

Adventní Ratibořice navštíví Mikuláš i kněžna Zaháňská

Pro všechny, kteří si chtějí vychutnat adventní období tradičním staročeským způsobem, je vhodnou destinací Babiččino údolí. Tam zájemce od čtvrtka 5. do neděle 8. prosince čeká adventně a vánočně vyzdobený ratibořický zámek, kde je přijme paní kněžna. Zámečtí úředníci a služebnictvo je seznámí s adventními a vánočními zvyky, které se dodržovaly na panském sídle v první polovině 19. století. V Rudrově mlýně je svátečním obdobím na českém venkově provedou členové folklorního souboru Barunka. V budově vodního mandlu v sousedství mlýna se uskuteční malý adventní trh i s posezením v hospůdce. Svátečně bude vyzdobena i Babiččina světnička na Starém bělidle.

Také kuželník u Panského hostince se navrátí ke staročeským tradicím. K potěše oka i duše tam bude připraven malebný betlém podle návrhu a kreseb Hany Vavřínové, příchozí uvítají oživlé postavy z doby dávno minulé a chybět nebude muzika, drobné dárky ani občerstvení.

Ve čtvrtek 5. prosince se navíc v Rudrově mlýně uskuteční Mikulášská obchůzka. S její tradicí zájemce seznámí členové folklorního souboru Barunka z České Skalice. Připravena bude legenda o svatém Mikuláši, čert a Káča zatančí pekelnou maděru a ty nejmenší účastníky ochrání před pekelníky Babička. Tajuplný zážitek bude připraven od 17 a 18 hodin.

Na všechny akce je vhodné rezervovat si místa.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také