Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Broumov se zapojí do Dne architektury, představí novou smuteční síň

4.10.2019
čtenost 230

BROUMOV - V neděli 6. října povede architekt Pavel Rydlo zajímavou komentovanou prohlídku.

Broumov se zapojí do Dne architektury, představí novou smuteční síň

I v letošním roce se koná Den architektury. U příležitosti výročí 30 let od Sametové revoluce se celým programem jako hlavní linie vine téma Svobodné architektury. Rozmanité procházky ukážou nejen pozitivní směřování porevoluční architektury, ale i opakování tehdy přežitých vzorů ze západní společnosti jako například výstavbu satelitních předměstí. 

V Broumově se můžete v neděli 6. října od 15 hodin vydat na komentovanou prohlídku nové smuteční síně a dřevěného kostelíku Panny Marie. Akad. arch. Pavel Rydlo přiblíží, jak se snaží neokázalá, hliníkem opláštěná dřevostavba navázat na místní historickou tradici, na stopy německého vlivu ve zdejší lidové architektuře obecně a na specifickou formu nedalekého památkově chráněného dřevěného kostelíku. Připraven bude také koncertní mistr Filharmonie Hradec Králové – violoncellista Petr Lichý, který zahraje skladbu Johanna Sebastiana Bacha.

V Jaroměři se zájemci od památkářů Jiřího Balského a Matěje Kubiny dozvědí o výstavbě obchodních domů, satelitní výstavbě, zajímavých příspěvcích architektury a aktuální podobě města. V Královéhradeckém kraji se tématické procházky konají ještě v Hradci Králové, Jičíně a v Nové Pace.

Hana Stoklasová
NachodskySWING.cz

Čtěte také