Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Duchovní rodiče Nofi získali cenu za přínos kultuře

3.10.2019
čtenost 253

DOBRUŠKA - V rámci Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka získali významné ocenění manželé Rybáčkovi.

Duchovní rodiče Nofi získali cenu za přínos kultuře

Během slavnostního zahájení 9. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka v kostele sv. Václava v Dobrušce byla opět udělena Cena festivalu za mimořádný počin v oblasti kultury. Letos poprvé ji převzala dvojice osobností - Irena a Jaroslav Rybáčkovi.

Manželé Rybáčkovi už přes dvacet let učí na Základní umělecké škole Bedřicha Smetany v Novém Městě nad Metují hře na housle, violu, violoncello, komorní a orchestrální hru. V ZUŠ vedou také smyčcový orchestr Archi con Brio, který získal Mimořádné ocenění České filharmonie. Od roku 1998 jsou hybnou silou Novoměstské filharmonie, v níž působí jako manažeři, dramaturgové, umělecká vedoucí a dirigent.

Nofi patří mezi špičková amatérská tělesa svého druhu. V posledních letech se orchestr úspěšně zúčastnil několika prestižních zahraničních soutěžních přehlídek i festivalů, na kterých získal řadu prvních cen, včetně titulů absolutních laureátů soutěží a podnikl koncertní turné po Itálii, Belgii, Španělsku, Lotyšsku, Chorvatsku, Slovensku, Rakousku, Maďarsku a Francii. Orchestr nahrál také dvě CD – Tance a Filmové melodie a spolupracuje s významnými sólisty.

Mezinárodní hudební festival F. L. Věka zve v říjnu a v listopadu ještě na čtyři koncerty, více se dozvíte na www.mhf-vek.cz

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také