Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Léto plné zážitků v Kladském pomezí

10.6.2021
čtenost 1614

KLADSKÉ POMEZÍ – Letošní prázdniny budou ve znamení třetího a posledního ročníku Festivalu zážitků.

Léto plné zážitků v Kladském pomezí

Rádi byste si v létě užili něco netradičního, zábavného a zároveň poučného? V Kladském pomezí máte ideální příležitost! Celé prázdniny se v našem regionu ponesou v duchu zážitků díky třetímu ročníku česko-polského projektu Festival zážitků, tentokrát na téma tradice.

Devět atraktivních míst na české i polské straně hranice ožije v červenci a srpnu zapomenutými i stále živými tradicemi. Speciální zážitkové prohlídky budou probíhat každý prázdninový den s opakováním v týdenních cyklech. Účastníci se seznámí s nejrůznějšími řemesly, regionálními zvyky či tradičními pokrmy a jejich výrobou. Slavnostní zahájení festivalu se středověkým doprovodným programem proběhne 2. července na náměstí v Kłodzku.

Součástí festivalu je také soutěž o multifunkční víceúčelové šátky pro první dva tisíce návštěvníků, kterým se podaří nasbírat razítka z pěti festivalových míst. První, kdo absolvuje alespoň sedm zážitků, si navíc bude moci užít ještě jeden zcela mimořádný, a to stát se zvoníkem v kostele sv. Jakuba Většího v Červeném Kostelci.

Podrobný program i informace o soutěži najdete na webu www.festivalzazitku.cz a v přehledném tištěném katalogu, který můžete využít jako praktického průvodce festivalem. Vyzvednout si jej můžete v informačních centrech.

Redakce
NachodskySWING.cz

 

Čtěte také