Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Déčko připravilo online Týden pro Zemi

19.4.2021
čtenost 1083

NÁCHOD - Po celý týden nabízí SVČ Déčko u příležitosti Dne Země ekologické aktivity.

Déčko připravilo online Týden pro Zemi

Středisko volného času Déčko Náchod připravilo tradiční Týden pro Zemi. Akce, která se za normálních okolností koná formou programů pro mateřské a základní školy, se tentokrát uskuteční v online podobě. Od 19. do 25. dubna se můžete prostřednictvím Facebooku Déčko Náchod zapojit i vy.

Týden pro Zemi je týden ekologických aktivit, workshopů a programů, jež Déčko pořádá už desítky let a který se koná vždy v týdnu okolo 22. dubna, kdy oficiálně slavíme Den Země. Letos musí organizátoři přistoupit k aktivitám jinou formou, ale odměna je připravená pro všechny účastníky. Zároveň Déčko prodlouží výzvu ke stanovení klimatického závazku – slibu, jak jednotlivec přispěje k lepšímu stavu životního prostředí. Závazek si lidé mohli stanovit už při příležitosti březnové Hodiny Země.

„Situace nám neumožňuje pozvat děti na programy do Déčka ani navštívit místní školy a předat informace o ochraně Země osobně. Proto akci přetavíme do online podoby,“ říká Sabina Štelbaská z Déčka. „Zveme všechny, kterým téma ekologie není cizí, aby v tomto týdnu sledovali naši facebookovou stránku Déčko Náchod, kde budeme na každý den zveřejňovat nabídky různých aktivit. Ty nám velkou mírou pomáhají připravit naši evropští dobrovolníci, pobývající v Déčku v rámci programu Evropského sboru solidarity,“ dodává Štelbaská.

Déčko celkově nezahálí a i v době uzavření chystá pro své členy i ostatní obyvatele Náchoda různorodé aktivity. Velmi oblíbené jsou tematicky zaměřené stezky s úkoly nebo výtvarné výzvy.

Redakce
NachodskySWING.cz


Čtěte také