Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Dvojice okradla invalidního důchodce o téměř sto tisíc

14.6.2017
čtenost 545

NÁCHODSKO - Vykutálená dvojice vybrala muži z účtu pod záminkou pomoci desítky tisíc korun.

Dvojice okradla invalidního důchodce o téměř sto tisíc

Zkrácené přípravné řízení proti vykutálené dvojici, ženě ve věku 38 a muži ve věku 43 let, zahájili v pondělí 12. června policisté z náchodského oddělení hospodářské kriminality. Na základě shromážděných důkazů je viní z toho, že oklamali svého známého, čtyřiašedesáti-letého invalidního důchodce a z jeho účtu mu v době od února do dubna 2017 bez jeho souhlasu vybrali přes devadesát tisíc korun.

"Zjistili jsme, že všichni tři se znali jako obyvatelé jedné z ubytoven v České Skalici. V únoru 2017 žena nabídla špatně slyšícímu staršímu sousedovi pomoc ve finančních záležitostech a on jí krátkodobě svěřil platební kartu ke svému účtu. Z dalšího šetření pak vyplynulo, že zmíněná žena a muž od té doby společně vybírali z jeho účtu prostřednictvím bankomatů peníze, které užívali pro svoji potřebu. V průběhu tří měsíců neustále oddalovali vrácení platební karty a handicapovanému důchodci postupně vybrali z účtu jeho invalidní důchod i peníze z úvěru a půjčky, které mu žena zařídila. Celková částka jejich neoprávněného zisku přesáhla 90 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Policisté muže i ženu v pondělí 12. června zadrželi a zahájili s nimi trestní řízení pro přečiny neoprávněného opatření platebního prostředku a krádeže. Po zkráceném přípravném řízení je o den později z policejních cel eskortovali přímo k soudu vyslechnout si rozhodnutí o své vině a trestu. Hrozí jim až dva roky vězení, zákaz činnosti, propadnutí věci i peněžitý trest.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také