Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Objízdné trasy jsou stále pod policejním dohledem

14.6.2017
čtenost 679

NÁCHODSKO – Dopravní policisté rozdají řidičům týdně až třicet pokut. Důvodem je nerespektování objížďky opravovaného průtahu Náchoda.

Objízdné trasy jsou stále pod policejním dohledem

Omezený průjezd Náchodem kvůli rekonstrukci silnice 1/33, která vede středem města, stále komplikuje situaci řidičům osobních i nákladních vozidel. Nákladním o něco víc, neboť musejí jezdit po témě 70 km dlouhé objízdné trase přes Trutnov. Ne všichni řidiči nákladních vozidel značení zákazu vjezdu a objízdné trasy respektují. A na takové právě číhají dopravní policisté. Týdně rozdají neukázněným řidičům na tři desítky pokut.

"Například v minulém týdnu přistihla dopravní policie 28 neukázněných řidičů, kteří si krátili cestu přes silnice určené jen pro místní obsluhu nebo osobní vozidla ve Zliči a Červené Hoře, nebo jeli vyšší než povolenou rychlostí v Červeném Kostelci a Dolní a Horní Radechové. Od nich policisté vybrali do státní kasy 54 tisíc korun," sdělila policejní mluvčí Eva Prachařová.

V dohledu nad dodržováním objízdných tras dopravní policisté úzce spolupracují i s policií městskou. Přímo v Náchodě nad zbloudilými i vychytralými řidiči bdí strážníci, kteří je z ulic města stále vyhánějí. Prvním pomohou najít správnou cestu, druhým přidají pokutu. 

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také