Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Cizinec za volantem nejspíš přehlédl cyklisty a jednoho z nich těžce zranil

26.7.2017
čtenost 793

HORNÍ ADRŠPACH - K dopravní nehodě osobního automobilu a dvou cyklistů došlo v úterý 25. července v podvečer.

Cizinec za volantem nejspíš přehlédl cyklisty a jednoho z nich těžce zranil

K dopravní nehodě osobního automobilu a dvojice cyklistů vyjížděli policisté v úterý 25. července krátce před osmnáctou hodinou do Horního Adršpachu. Cizinec za volantem osobního vozu Audi A6, který odbočoval vlevo na parkoviště u zdejší firmy, nejspíš přehlédl proti němu jedoucí dvojici cyklistů ve směru od Trutnova.

„Dvěma mužům na bicyklech tak řidič zkřížil cestu. První se stačil srážce vyhnout, druhý ale narazil předním kolem přímo do boku vozidla. Náraz jezdce katapultoval přes vozidlo, za nímž dopadl na vozovku. Při nehodě utrpěl tento cyklista těžké zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Na jízdním kole mu vznikla hmotná škoda ve výši 30 tisíc korun. Cyklista, který se srážce s automobilem stačil vyhnout, vyvázl nezraněn, ale také si při vyhýbání poškodil kolo o vyvýšený obrubník vedle silnice. Hmotnou škodu vyčíslil na 10 tisíc," upřesnila policejní mluvčí Eva Prachařová.

Řidič automobilu zraněn nebyl, dechová zkouška u něj vyloučila alkohol, stejně tak i u obou cyklistů. Hmotná škoda na vozidle byla vyčíslena na 25 tisíc korun. Cizinec za volantem je podezřelý z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Dopravní policisté nehodu dále vyšetřují.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také