Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Krajskou stavbou roku je objekt firmy Wikov

6.12.2017
čtenost 412

HRADEC KRÁLOVÉ/HRONOV - Titul krajské stavby roku získal nový provozní objekt firmy Wikov.

Krajskou stavbou roku je objekt firmy Wikov

Stavbou roku 2017 se v Královéhradeckém kraji stal administrativně provozní objekt strojírenské firmy Wikov v Hronově. Porota na něm ocenila velkorysý a urbanisticky odvážný přístup, díky němuž vznikl nový prostor propojující areál závodu s městem. O titul se letos ucházelo čtrnáct staveb. Na slavnostním vyhlášení výsledků byla udělena i čtyři čestná uznání a dvě zvláštní ceny poroty.

„Také v dnešní době kolem nás vzniká řada pozoruhodných staveb. Tato soutěž na ně dokáže upoutat pozornost veřejnosti a motivovat investory k tomu, aby ve svém projektu nezohledňovali pouze užitnou hodnotu a cenu. Výsledkem pak mohou být takové stavby, jaké jsme tu měli možnost poznat,“ zhodnotil hejtman Jiří Štěpán.

Čestné uznání získalo Centrum pro integraci osob se zdravotním postižením v Hradci Králové, most přes Metuji v Náchodě-Bělovsi, technologické, vývojové a administrativní centrum firmy Servisbal v Dobrušce a Galerie moderního umění v Hradci Králové. Zvláštní cenu poroty obdrželo Centrum přírodních věd – hvězdárna Jičín a výrobna astaxanthinu v Mostku u Dvora Králové nad Labem.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také