Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Vydávala se za archivářku a seniorům šacovala bundy

21.12.2017
čtenost 339

NÁCHODSKO – Šedesátileté ženě z Náchoda hrozí tři roky vězení za porušování domovní svobody a krádeže.

Vydávala se za archivářku a seniorům šacovala bundy

Z majetkové trestné činnosti páchané na seniorech se bude muset zodpovídat šedesátiletá žena z Náchoda, která byla navíc v polovině října 2017 za obdobné skutky odsouzena trutnovským soudem k 30 měsícům nepodmíněného odnětí svobody. Dřív, než stačila nastoupit do vězení, si už vyslechla obvinění z dalších dvou podobných skutků, tentokrát na Náchodsku.

Náchodští policisté ženu na základě provedeného šetření viní z toho, že ve dnech 14. a 16. prosince obelhala dva seniory, kterým se pod záminkami vloudila do bytu a odcizila jim peníze v hodnotě 500 a 3000 korun.

„Žena nejprve namluvila pětaosmdesátiletému pánovi, že zpracovává historii náchodského sportu a nechala se pozvat dál. V nestřeženém okamžiku prošacovala oblečení v předsíni a z nalezené peněženky odcizila 500 korun. Podruhé si vymyslela, že seniorova švagrová si zapomněla někde tašku a zatímco pětasedmdesátiletý muž na ni hledal telefonní číslo, opět prohledala jeho oblečení, ve kterém našla peněženku s třemi tisíci," upřesnila nekalé konání policejní mluvčí Eva Prachařová.

Ve druhém případě měla žena smůlu, senior ji totiž při krádeži přistihl. Náchodští kriminalisté s výtečnicí zahájili trestní řízení pro přečiny porušování domovní svobody a krádež. A s přihlédnutím k jejím předchozím deliktům jí nyní navíc hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také