Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Mladý muž vyčerpal ze svěřených peněz 233 tisíc korun

12.10.2017
čtenost 652

NÁCHODSKO - Policisté obvinili devětadvacetiletého muže ze zpronevěry peněz společenství vlastníků domu v Novém Městě nad Metují.

Mladý muž vyčerpal ze svěřených peněz 233 tisíc korun

Ze zpronevěry a krádeže peněžních prostředků z fondu ostatních vlastníků se bude muset v nejbližších dnech zodpovídat devětadvacetiletý muž z Náchodska, který jako předseda výboru společenství vlastníků domu v Novém Městě nad Metují nestandardně nakládal s penězi na jejich společném účtu.

„Policisté z oddělení hospodářské kriminality po několikaměsíčním prověřování zjistili, že muž v období od října 2016 do května 2017 v pozici předsedy výboru společenství téměř padesátkrát neoprávněně čerpal pro svoji potřebu peníze ze společného bankovního účtu společenství vlastníků domu. Částečně převodem na svůj bankovní účet, částečně výběrem hotovosti z bankomatů. Několik výběrů prostřednictvím platební karty učinil už dokonce po odvolání z funkce předsedy a tedy naprosto bez oprávnění jakkoliv s penězi nakládat," sdělila policejní mluvčí Eva Prachařová.

Policisté už viní z toho, že za dobu svého půlročního předsedování pro sebe vyčerpal finanční částku přesahující 233 tisíc korun a tyto prostředky si ponechal pro svoji potřebu. V případě potvrzení viny mu za zpronevěru a krádež hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také