Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Nad bytaři spadla klec, kriminalisté je chytili v Bělovsi

9.10.2017
čtenost 1731

NÁCHOD - Ve středu 4. října se uzavřel dlouhodobý případ série celorepublikových bytových vloupaček.

Nad bytaři spadla klec, kriminalisté je chytili v Bělovsi

Ve středu 4. října zakončila náchodská kriminální policie ve spolupráci s policisty z Trutnova a Hradce Králové dlouhodobé rozpracování série případů vloupání do bytů v panelových domech, ke které docházelo na území celé České republiky. „Specifickým znakem těchto případů byla skutečnost, že pachatelé při svých výpadech navštívili vždy více bytů na jednom patře, zpravidla po vypáčení jejich dveří. Předmětem jejich zájmu byly vždy jen šperky a peníze, obyvatelům bytů brali desetitisíce i pár stovek," upřesnila policejní mluvčí Eva Prachařová. Tímto způsobem po dobu více než půl roku „úřadovali“ v českých panelácích dva cizinci, kteří přijížděli z vedlejšího Polska.

Povedenou dvojici mužů ve věku 37 a 32 let zadrželi policisté před šestnáctou hodinou v Náchodě-Bělovsi pár desítek metrů před hranicí s Polskem, když se svižně pokoušela opustit Českou republiku. To se však díky rychlému policejnímu zásahu nepodařilo. Automobil, kterým muži cestovali, policisté zastavili, osádce zabránili v další jízdě a hned si ji převzali do své péče. Ještě téhož dne policisté proti mužům zahájili vyšetřování pro trestné činy krádeží vloupáním. Způsobená škoda byla dosud vyčíslena na částku přesahující půl miliónu korun, ale nad tuto sumu prý zcela určitě ještě výrazně naroste.

„V současné době vyšetřovatelé provádějí úkony trestního řízení, policisté dvojici důvodně podezírají z desítek vloupání na celém území České republiky. V první fázi vyšetřování je ale prozatím obvinili z deseti případů, při nich vnikli do dvaceti bytů v Náchodě, Trutnově, Hradci Králové, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou, ale také v Opavě, Jihlavě, Přerově či Pardubicích," dodala Prachařová.

Nutno dodat, že muži žádné policejní potíže na své výpravě nečekali a při zadržení měli v autě prakticky kompletní „zlodějské nádobíčko“, od různě velkých páčidel až po upravené šroubováčky. Policejními odborníky bleskově provedené kriminalistické expertizy pak jasně prokázaly spojitost jednotlivých případů. Vyšetřování převzalo Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také