Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Efektivitu rehabilitace zvýší přístavba ambulance

14.9.2017
čtenost 617

NÁCHOD - Ještě před zahájením modernizace Oblastní nemocnice Náchod se v areálu chystají změny.

Efektivitu rehabilitace zvýší přístavba ambulance

Ještě před zahájením dlouho očekávané modernizace Oblastní nemocnice Náchod začnou v areálu stavební práce, které zlepší poskytování rehabilitační péče. Stávající objekt lůžkové rehabilitace projde stavebními úpravami a bude rozšířen o přístavbu. Kraj nyní hledá zhotovitele.

„Naším cílem je sloučit provoz ambulantní a lůžkové rehabilitace, protože tím dosáhneme efektivnějšího využití pracovníků. Za situace, kdy se potýkáme s nedostatkem zdravotnického personálu, je to obzvlášť důležité,“ vysvětlil důvody náměstek hejtmana Aleš Cabicar odpovědný za oblast zdravotnictví.

Předmětem veřejné zakázky, jejíž vyhlášení už schválila krajská rada, jsou stavební úpravy a přístavba stávajícího objektu údržby, který se nachází vedle pavilonu rehabilitace H v dolním areálu nemocnice Náchod.

„Objekt bude rozšířen jak do šířky, tak do délky pomocí ocelové konstrukce, která bude opláštěna sendvičovými panely. Nová část objektu bude zastřešena novou střechou a bude provedena kompletní rekonstrukce stávajících vnitřních rozvodů kanalizace, vody a elektřiny a také instalace nových rozvodů a jednotek vzduchotechniky,“ doplnil radní Václav Řehoř odpovědný za oblast investic a majetku.

Stavebními úpravami a přístavbou stávající budovy údržby vzniknou v prvním nadzemním podlaží elektroléčebné pracoviště na provozování magnetoterapie, ultrazvukové terapie, laserové terapie a elektroléčby proudem, dále pracoviště parafínové procedury a pracoviště fyzioterapie (dvě místnosti individuálních cviků a tělocvična). V ambulantních prostorech vznikne čekárna, vyšetřovna s místností pro infúze, sociální zázemí včetně šaten nutných pro provoz.

Předpokládaná hodnota zakázky je deset milionů korun bez DPH.

Redakce
NachodskySWING.cz

 

Čtěte také