Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Do stávky se zapojí i studenti na Náchodsku

15.3.2018
čtenost 1392

NÁCHODSKO - Ve čtvrtek 15. března v pravé poledne vypukne na více než 250 školách akce Vyjdi ven. K výzvě se přidají i studenti v našem regionu.

Do stávky se zapojí i studenti na Náchodsku

Studenti zhruba 250 vysokých a středních škol i učilišť z celé republiky opustí dnes - v Mezinárodní den proti policejní brutalitě - v pravé poledne na půl hodiny své učebny, vyjdou před školní budovy a zapojí se do výstražné stávky studentstva s názvem VyjdiVen. Akce se může zúčastnit i veřejnost. Podepisovat se bude výzva adresovaná politikům, která formuluje důvody protestu:

„Vyzýváme ústavní představitele České republiky, jmenovitě prezidenta České republiky, premiéra České republiky a Parlament České republiky k obraně ústavních a společenských zvyklostí a hodnot. Chceme, aby se všem a vždy měřilo stejným metrem. Chceme, aby prezident plnil svoji ústavní funkci a aby o budoucnosti nás všech nerozhodovaly trestně stíhané osoby, aby v klíčových výborech neseděli ti, kteří kdysi aktivně potlačovali demokracii a mlátili studenty.

Normalizace lži a absence základní odpovědnosti mají destruktivní následky pro náš stát a celou společnost a kategoricky je odmítáme.

Především požadujeme:
Aby prezident České republiky plnil ústavní povinnost jmenováním premiéra, který získá podporu a který nebude trestně stíhanou osobou.
Aby vláda v demisi nekonala zásadní a personální kroky ani nevytvářela nové ústavní pořádky.
Aby Senát důrazně vystoupil proti nedodržování ústavních zvyklostí."

Výzvu sepsali studenti pražské DAMU a pak se rozšíříla po celé republice. Podporují ji například režisérka Olga Sommerová, herci Petra Špalková a Ivan Trojan nebo senátoři Václav Láska a Jiří Šesták.

V našem regionu se do akce zapojí například studenti Jiráskova gymnázia v Náchodě, Gymnázia Broumov nebo Gymnázia Jaroslava Žáka v Jaroměři.


Hana Stoklasová
NachodskySWING.cz

Čtěte také