Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Policisté při speciální akci kontrolovali rychlost i zapnuté pásy

19.3.2018
čtenost 390

NÁCHODSKO – Během minulého týdne se policisté na Náchodsku zapojili do celostátní dopravně bezpečnostní akce Tispol.

Policisté při speciální akci kontrolovali rychlost i zapnuté pásy

Náchodští policisté z dopravního inspektorátu se v rámci celostátní dopravně bezpečnostní akce TISPOL, která v našem regionu probíhala od pondělí 12. do pátku 16. března, zaměřili při kontrolách řidičů nejen na dodržování rychlostních limitů a absence alkoholu za volantem, ale také na používání pásů, zádržných systémů nebo telefonování za jízdy. Ve čtvrtek 15. března dopoledne se mohli motoristé v Náchodě na Polské ulici při dopravní kontrole setkat kromě policejní hlídky i se zástupkyní BESIPU a policejní preventistkou. Ty pak řidičům v souladu s cíli bezpečnostní akce předaly informační materiály s radami a argumenty o důležitosti užití bezpečnostních pásů a zádržných systémů, tedy dětských sedaček a podsedáků.

Policejní preventistka navíc řidičům předložila fakta z praxe, kdy nepřipoutaný řidič utrpěl při nehodě vážné zranění. V některých případech se jednalo i o zranění od airbagu, který nepřipoutaného řidiče místo ochrany dokáže i zabít. Řidičky se ptaly i na užití zádržných systémů na předních sedadlech. Například je zajímalo, kde a jak lze užít autosedačku tzv. vajíčko. Preventistka s pracovnicí BESIPu je poučily, že tuto autosedačku, v níž je dítě obráceno proti směru jízdy, mohou užít i na předním místě spolujezdce, ale pouze v případě, pokud je tam možné vypnout airbag.

I za poměrně krátkou dobu společné kontroly policejní hlídka přistihla tři nepřipoutané motoristy - jednoho řidiče, jednoho spolujezdce a jednu spolujezdkyni. Dva mířili domů z nedalekého obchodu v Polsku, další objížděl stavebniny v okolí. Všem těmto provinilcům policisté kromě preventivních rad, které dostali i ostatní řidiči, uložili blokovou pokutu. Zaplatili ji bez protestů a slíbili, že příště už bezpečnostní pásy určitě použijí, byť by se přesouvali jen na krátké vzdálenosti.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také