Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Zakladatelka PSO je nominována na cenu Via Bona

26.4.2018
čtenost 569

NÁCHODSKO - Až do konce dubna je možné podpořit Petru Soukupovou v hlasování na cenu Via Bona v kategorii Mladý srdcař.

Zakladatelka PSO je nominována na cenu Via Bona

Nadace Via letos už po jednadvacáté udělí ceny Via Bona. Jsou určeny nadšencům a dobrovolníkům, kteří se angažují v neziskovém sektoru a vyzdvihují inspirativní příběhy dárcovství a dobročinnosti. Jejich příběhy jsou důkazem, že filantropem může být každý z nás, bez ohledu na věk a společenské postavení.

Nadace uděluje ceny v pěti kategoriích, do kterých jsou vždy vybráni tři finalisté. Letos porota vybírala celkem ze 140 nominovaných. Do závěrečného hlasování postoupila i hronovská rodačka, muzikantka a hlavně „hybatelka neobvyklého kulturního dění” v regionu Petra Soukupová. Nominována je v kategorii "Mladý srdcař" pro dobrovolníky do 26 let.

Petra je nominována za to, že po založení symfonického orchestru POLICE SYMPHONY ORCHESTRA (a s jeho vydatnou pomocí) už osm let pomáhá, a to převážně na Broumovsku a Náchodsku. Za celou dobu existence se jí a jejímu týmu podařilo vybrat na dobročinné účely téměř půl milionu korun. U pomáhání navíc baví nejen sebe, ale hlavně stále početnější základnu fanoušků.

Přestože i její konkurenti jsou skvělí, Petra by si ocenění v podobě sošky Františka Skály určitě zasloužila. Hlasovat pro ni můžete zde až do 30. dubna.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také