Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Adršpach opět zahltili turisté, policisté museli uzavřít příjezdové cesty

16.8.2018
čtenost 354

ADRŠPACH – Ve středu 15. srpna byly z důvodu obrovského nájezdu turistů dočasně uzavřeny příjezdové komunikace do obce.

Adršpach opět zahltili turisté, policisté museli uzavřít příjezdové cesty

S dopravními omezeními museli ve středu 15. srpna od 11 hodin do 14 hodin počítat řidiči vozidel směřujících do Adršpachu. Z důvodu velkého množství automobilů, které od rána do turisticky atraktivní lokality přijížděly, musela být komunikace vedoucí k obci od hraničního přechodu Zdoňov a od Teplic nad Metují dočasně uzavřena. To je totiž jediné opatření, které udrží tuto páteřní komunikaci obce průjezdnou pro případný zásah složek IZS.

„Policie ČR posílila výkon služby v předmětném území a na místě pomáhalo regulovat dopravu hned několik policejních hlídek, které současně řidiče směřovaly na objízdné trasy a pomáhaly jim zvládat případné dopravní obtíže. Policisté spolupracovali s pořadatelskou službou, která dopravní situaci v obci nebyla schopna samostatně vyřešit. Dopravní situaci v dané lokalitě budeme nadále monitorovat, a to především v rizikových časech a datech, tedy během státních svátků v České republice i Polsku a během víkendů, a jsme připraveni přijmout opatření v rámci našich kompetencí," sdělil policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Policie řidičům radí, aby v rámci možností využili hromadné dopravy a tím se vyhnuli komplikacím spojeným s dopravními omezeními a také parkováním. Už z minulých let policisté vědí, že návštěvníci skal nemají v těchto dnech kde zaparkovat, neboť na vyhrazených parkovacích plochách bývá absolutně plno. Zároveň upozorňují, že parkování mimo vyhrazená parkoviště je zakázáno, neboť Adršpach se nachází v chráněné krajinné oblasti, kde je zvýšená ochrana ekosystému.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také