Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

V Bělovsi se začal stavět minerálkovod

17.8.2018
čtenost 489

NÁCHOD - V pátek 17. srpna se v Bělovsi začalo stavět propojení minerálních vrtů s objektem Malých lázní.

V Bělovsi se začal stavět minerálkovod

V pátek 17. srpna dopoledne byla v Náchodě-Bělovsi zahájena stavba minerálkovodu, tedy potrubního propojení vrtů Jan a Běla s objektem Malých lázní. Vrty byly na začátku roku uznány jako přírodní léčivé zdroje minerální vody a plynu.

„Výstavba objektů čerpací stanice nad jímacími vrty, trubních rozvodů mezi nimi, úpravny vody a technologické šachty Malých lázní bude dokončena do konce listopadu. Součástí prací je i přípojka nízkého napětí k čerpacím stanicím či optický sdělovací kabel mezi čerpacími stanicemi, úpravnou vody a technologickou šachtou Malých lázní,“ upřesnil místostarosta Jan Čtvrtečka.

Stavbu provede firma Alprim CZ s.r.o. z Velkého Poříčí za cenu 8 132 142 korun.

Zahájení výstavby minerálkovodu navazuje na probíhající stavbu vily Komenský s navazující kolonádou, která by měla být dokončena do října. Následně bude probíhat stavba úpravny vody a instalace technologie, která bude sloužit k odarzenování minerální vody určené pro pitné kúry u veřejných pítek v Malých lázních. Těch bude vybudováno celkem 13, sedm pro vodu z vrtu Jan, šest pro vodu z vrtu Běla.

Rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR z konce července, kterým povoluje využívání přírodních léčivých zdrojů minerální vody a plynu jímaných zmíněnými vrty, nabylo právní moci v tomto týdnu a z hlediska lázeňského zákona už nic nebrání v cestě využít minerální vodu k pitným kúrám či koupelím.

Redakce
NachodskySWING.cz
Foto archiv Městského úřadu Náchod

Čtěte také