Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Řidiči na Náchodsku se dnes dvakrát střetli s vlakem

18.12.2018
čtenost 1095

NÁCHODSKO – V úterý 18. prosince došlo ke dvěma dopravním nehodám na železničních přejezdech. První se obešla bez zranění, ke druhé přiletěl vrtulník.

Řidiči na Náchodsku se dnes dvakrát střetli s vlakem

V úterý 18. prosince dvě minuty po půl šesté ráno vyjížděli dopravní policisté ke srážce osobního automobilu s vlakem na železničním přejezdu v Náchodě - Bělovsi.

„Třiapadesátiletá řidička vozidla Citroen Berlingo vjela na železniční přejezd v ulici Kapitána Jaroše, přitom zřejmě přehlédla dopravní značení informující o tom, že na železničním přejezdu nefunguje zabezpečovací zařízení. Přehlédla i dopravní značku STOP a vjela na železniční přejezd, a to i přesto, že strojvůdce vlaku při přiblížení se k přejezdu troubil. Na přejezdu se vůz s vlakem jedoucím sníženou rychlostí střetl. Srážka skončila bez zranění, jak řidičky automobilu, tak i strojvůdce a cestujících ve vlaku. Trať na Hronov byla na několik hodin uzavřena," sdělila policejní mluvčí Eva Prachařová.

O čtyři a půl hodiny později vyjížděli dopravní policisté k další nehodě s vlakem, tenktokrát k Červenému Kostelci. Po desáté hodině se pětapadesátiletý řidič osobního vozu Volkswagen Bora střetl s vlakem na železničním přejezdu ve Stolíně.

„Z prvotního šetření na místě vyplynulo, že tento řidič s největší pravděpodobností nerespektoval výstražný zvon ani signalizaci červeným výstražným světlem a vjel na přejezd, ovšem právě v době, kdy přijížděl osobní vlak. Došlo ke srážce, po níž zůstal řidič zaklíněn ve vozidle," doplnila Prachařová.

Na místo přijeli hasiči, kteří muže za pomoci techniky vyprostili z vozidla. Pro zraněného pak přilétl vrtulník, který ho transportoval do hradecké fakultní nemocnice. Trať i silnice zůstaly po celé dopoledne i část odpoledne kvůli vyšetřování nehody uzavřené a motoristé museli jezdit po objízdných trasách. Celkem 26 cestujících ve vlaku vyvázlo bez zranění.

Obě nehody a jejich přesné příčiny včetně míry zavinění náchodští dopravní policisté dále vyšetřují.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také