Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Oblastní nemocnice Náchod projde další částečnou rekonstrukcí

12.10.2018
čtenost 1149

NÁCHOD - Královéhradecký kraj chystá renovaci dalších prostor nemocnice za víc než 14 milionů.

Oblastní nemocnice Náchod projde další částečnou rekonstrukcí

Budovy A, D v dolním areálu a budova B v horním areálu Oblastní nemocnice Náchod se dočkají další částečné rekonstrukce.

„Cílem rekonstrukce je především zlepšení využití stávajících prostor, což povede ke zvýšení komfortu pacientů i nemocničního personálu. Stavební práce by měly trvat osm měsíců,“ řekl náměstek hejtmana Aleš Cabicar odpovědný za oblast zdravotnictví.

Celkově se jedná o stavební práce v budovách A, B a D, konkrétně vždy o první nebo druhé nadzemní patro. V rámci stavebních úprav v prvním patře v budově A dojde k přeměně pracoviště ultrazvuku na skiagraf. V jejím druhém nadzemním patře budou opraveny podlahy, vzniknou stropy s novými podhledy nebo budou vytvořeny nové svislé nenosné lehké příčky.

V budově D se přemění pracoviště rentgenu na vyšetřovnu ultrazvuku. Dále vznikne zázemí pro personál v podobě dvou šaten, pokoj lékařů a recepce s kartotékou. V budově B v horním areálu dojde k drobným stavebním úpravám.

Do výběrového řízení na stavební práce se přihlásily dvě společnosti, z nichž jedna v závěru zakázku z důvodu svého úspěchu v jiném zadávacím řízení odmítla. Zakázka tak byla přidělena společnosti CE-ING. Celková cena rekonstrukce je víc než 14,3 milionu korun bez DPH. Tyto náklady uhradí Královéhradecký kraj.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také