Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Plánovaná oprava silnice z Teplic do Adršpachu na začátku dubna nezačne

14.3.2019
čtenost 878

TEPLICE NAD METUJÍ - Rekonstrukce silnice se zatím odkládá. Nejsou na ni peníze.

Plánovaná oprava silnice z Teplic do Adršpachu na začátku dubna nezačne

Od roku 2014 plánovaná rekonstrukce silnice III/30110 z Teplic nad Metují do Adršpachu na začátku dubna nezačne!

„Stát na ni dosud neuvolnil finanční prostředky. Přes nesouhlas vyslovený námi i Adršpachem se v současné době jako nejpravděpodobnější termín zahájení prací jeví 1. květen," uvedl místostarosta Teplic nad Metují Josef Bitnar.

Práce budou probíhat v úseku ze Střmenského podhradí k železničnímu přejezdu do Bučnice při plné uzavírce silnice. Objízdná trasa pro veškerou dopravu povede přes Dědov-Javor, Českou Metuji, Jívku, Janovice a Hodkovice do Adršpachu. Integrovaný záchranný systém pojede po objížďce přes Horní Teplice (od Řeháčků) ke mlýnu do Bučnice. Na železniční trati z Teplic nad Metují-hlavního nádraží do Horního Adršpachu budou zařazeny posilové vlakové spoje, které mezi zastávkami Teplicem nad Metují-město a Dolní Adršpach nahradí autobusovou dopravu.

„Žádné podrobnější informace o objížďkách, způsobu organizace dopravy i jízdních řádech v tuto chvíli nejsou k dispozici. V nejbližším období budou probíhat další jednání, o jejichž výsledku budeme informovat," dodal Josef Bitnar.

René Herzán
www.nase.broumovsko.cz

Čtěte také