Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Dušičkový víkend proběhl z pohledu policie v klidu

4.11.2019
čtenost 73

KRAJ - O uplynulém víkendu podle policistů k žádnému vážnějšímu narušení veřejného pořádku nedošlo.

Dušičkový víkend proběhl z pohledu policie v klidu

Policisté se v závěru uplynulého týdne zaměřili na veřejný pořádek, a to nejen u hřbitovů, kde se vzhledem k Dušičkám pohybovalo víc lidí, ale i ve zbytku celého kraje. V souvislosti s Památkou zesnulých nezaznamenali žádné vážnější narušení veřejného pořádku.

„Více než 130 policistů v celém kraji se poslední dny uplynulého víkendu zaměřilo i na dohled v dopravě a na zranitelné účastníky silničního provozu jako jsou chodci či cyklisté. Vyjma dopravní nehody u Semonic, kde jeden z účastníků následně svým zraněním podlehl, se neudála žádná další vážnější dopravní nehoda. Ani z pohledu statistiky nehodovosti se uplynulé dušičkové dny nijak nevymykaly jiným víkendům. Z celkového počtu 783 kontrolovaných vozidel zjistili policisté 175 přestupků, z nichž 163 bylo na místě vyřízeno blokovou pokutou a 12 podezření ze spáchání přestupku bylo oznámeno správnímu orgánu. V 55 případech byla překročena rychlost, v jednom případě zjistili policisté u řidiče v dechu alkohol, ve třech pak návykové látky. Dále například 26 řidičů nepoužilo bezpečnostní pás a 22 řidičů řídilo vozidlo, jehož technický stav byl nevyhovující," sdělila policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Vlčková zároveň dodala, že s ohledem na rapidní nárůst usmrcených osob na silnicích Královéhradeckého kraje za prvních deset měsíců letošního roku, a v souvislosti s přetrvávající nekázní řidičů, cyklistů i chodců budou namátkové kontroly účastníků silničního provozu pokračovat ve zvýšené míře i nadále, a to na území celého kraje.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také