Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Mladík v podmínce zapálil stánek s hračkami

22.11.2019
čtenost 221

BROUMOVSKO - Policie zadržela devatenáctiletého muže, který se baví zapalováním cizích věcí.

Mladík v podmínce zapálil stánek s hračkami

Policisté zahájili trestní stíhání devatenáctiletého mladíka z Broumovska, kterému kladou za vinu žhářství poblíž Adršpašských skal, k němuž došlo v polovině října. Mladíka, který se policistům k založení ohně v prodejním stánku vedle Skalního města sám přiznal, policisté znali už z podobných případů z minulosti. Tentokrát měl jeho rukou vzplát stánek s dřevěnými a plyšovými hračkami, který zcela shořel. Majiteli vznikla škoda přes 20 tisíc korun.

„Vzhledem tomu, že muži byl v roce 2018 za přečin poškození majetku způsobený úmyslným založením požárů na několika místech v Teplicích nad Metují a Adršpachu uložen podmíněný trest, který dosud celý nevykonal, a k okolnostem, že opakuje prakticky stejný čin, policejní vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazby," sdělila policejní mluvčí Eva Prachařová.

O tom, zda bude žhář další průběh vyšetřování sledovat zpoza zamřížovaných oken, rozhodne náchodský okresní soud. Hrozí mu až roční trest vězení, trest propadnutí věci nebo trest zákazu činnosti.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také