Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Oheň vzplál ve skalnatém terénu, hasiči varují před požáry v přírodě

10.7.2019
čtenost 475

ADRŠPACH - V úterý 9. července vyjížděli hasiči k požáru v těžko přístupném prostředí.

Oheň vzplál ve skalnatém terénu, hasiči varují před požáry v přírodě

Osm jednotek hasičů bylo v úterý 9. července těsně před polednem zalarmováno kvůli nahlášenému požáru lesního porostu v těžko přístupném skalním terénu v části Dolní Adršpach. Hořela tam lesní hrabanka na ploše asi 30x30 metrů. Hasiči dostali k ohnisku hadicové vedení a oheň, který nezpůsobil žádnou školu, zlikvidovali. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Náchod, Broumov a Trutnov a dobrovolní hasiči z Teplic nad Metují, Adršpachu, Radvanic, Police nad Metují a Jívky.

Letní měsíce jsou dobou, kdy hasiči tradičně likvidují nejvíc požárů v přírodě v roce. Brzký nástup letního počasí se podepsal na zvýšeném počtu požárů už během června, kdy byla jen v Královéhradeckém kraji evidována asi stovka požárů, z toho téměř 40 v přírodě.

Nejčastějšími příčinami požárů v přírodním prostředí bývá lidská nedbalost a technické závady. Mezi typicky letní zásahy hasičů patří požáry travních a lesních porostů od neopatrně rozdělaných nebo nedostatečně uhašených táborových ohníčků nebo nedopalků cigaret, požáry na polích od jisker ze zemědělské techniky nebo vznícení porostu od výfuku nevhodně zaparkovaného automobilu.

V současné době není v Královéhradeckém kraji vyhlášené období mimořádných klimatických podmínek, při kterém musí občané dodržovat povinnosti nutné k zajištění požární bezpečnosti. I tak ale hasiči apelují na veřejnost, aby se chovala vzhledem k dlouhotrvajícímu suchu, nedostatku srážek a přetrvávajícím vysokým teplotám velmi obezřetně.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také