Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Kraj investuje do silnic, opravy se dočká silnice do Horního Kostelce nebo z Bohuslavic

6.3.2020
čtenost 338

KRAJ - Rok 2020 slibuje na krajských silnicích investice a opravy za téměř 1,4 miliardy.

Kraj investuje do silnic, opravy se dočká silnice do Horního Kostelce nebo z Bohuslavic

Královéhradecký kraj letos investuje do silnic druhé a třetí třídy téměř 1,4 miliardy korun. Realizovat se bude 28 staveb v hodnotě 1,25 miliardy korun. Do souvislých oprav silnic půjde dalších 135 milionů korun, což je rekordní suma. V plánu je rekonstrukce 52 kilometrů silnic a 5 mostů a souvislá oprava dalších 60 kilometrů. V našem regionu se chystá například oprava silnice III/5672 v Horním Kostelci nebo silnice II/308 z Bohuslavic do Nového Města nad Metují.

„Už čtvrtým rokem investujeme do krajských silnic a mostů částku vyšší než jedna miliarda korun. S letoškem bychom tak měli dosáhnout na hranici pěti miliard. Stav většiny našich silnic není ještě zdaleka uspokojivý, ale věřím, že výsledky takto vynaložených prostředků a také systematického plánování oprav už začínají motoristé pociťovat. Přeji si, aby kraj v tomto trendu pokračoval,“ říká první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

Už v pondělí 9. března přitom začne úplná uzavírka silnice v Červeném Kostelci od křižovatky U Černého koně po křižovatku v Horním Kostelci u sekyrkárny, kde bude probíhat příprava dopravního značení objízdných tras. Stavební práce na první etapě rekonstrukce budou zahájeny 10. března frézováním asfaltových vrstev vozovky a následovat bude rekonstrukce inženýrských sítí.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také