Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Kraj chystá další opravy silnic

20.7.2020
čtenost 329

KRAJ - Královéhradecký kraj letos plánuje opravit další silnice za 238 milionů korun.

Kraj chystá další opravy silnic

Královéhradecký připravil seznam dalších silnic druhé a třetí třídy, které hodlá letos opravit. Využije na to dotaci 238,4 milionu korun, kterou mu přislíbil stát ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Opravovat se bude mimo jiné v hradeckých Věkoších, ve Dvoře Králové nad Labem či úsek mezi Kostelcem nad Orlicí a Čermnou nad Orlicí.

„Výbor Státního fondu dopravní infrastruktury podmínečně schválil alokaci v celkové výši čtyři miliardy korun pro kraje na financování oprav silnic druhé a třetí třídy. Pro Královéhradecký kraj to znamená částku 238,4 milionu korun, kterou využije například na opravu frekventované silnice mezi Teplicemi nad Metují a Adršpachem. Zrekonstruovat chceme ale také například silnici mezi hradeckými Věkošemi a Správčicemi. Na všechny naplánované stavby probíhají výběrová řízení. Zahájení stavebních prací předpokládáme na přelomu července a srpna,“ informoval první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za dopravu.

Královéhradecký kraj v roce 2020 hodlá investovat do silnic druhé a třetí třídy částku přesahující 1,4 miliardy korun. Pro letošek k plánovaným dopravním stavbám nyní přibyde dalších 12 staveb za 238,4 milionu korun financovaných ze SFDI.

„Už čtvrtým rokem investujeme do krajských silnic a mostů částku vyšší než jedna miliarda korun. S letoškem bychom tak měli přesáhnout hranici pěti miliard. Stav většiny našich silnic není ještě zdaleka uspokojivý, ale věřím, že výsledky takto vynaložených prostředků a také systematického plánování oprav už začínají motoristé pociťovat. Přeji si, aby kraj v tomto trendu pokračoval,“ doplnil Červíček.


Seznam nově plánovaných oprav silnic II. a III. třídy v roce 2020:

III/3086, III/3087 Čibuz, křižovatka
II/328 hranice okresu JC/HK Slavhostice – Jičíněves II.
III/30110 Teplice nad Metují – Adršpach II.
II/325 Hostinné – Rudník, II. sekce
III/29915 Dvůr Králové nad Labem, Heydukova II. etapa
III/28430,31,32 Holovousy
Silnice III/29912 Hradec Králové (Věkoše) - Správčice
III/32846 Tuř – Popovice
III/28436 Mlázovice – Choteč
III/3162 Kostelec nad Orlicí – Čermná nad Orlicí
II/318 Častolovice I. + II. etapa
II/309 Kounov – Plasnice, I. etapa

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také