Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Noční požár haly způsobil škodu pět milionů

3.8.2020
čtenost 333

ŽERNOV - V noci na sobotu 1. srpna jelo pět hasičských jednotek k požáru haly se slámou.

Noční požár haly způsobil škodu pět milionů

Celkem pět jednotek hasičů zasahovalo u nočního požáru skladovací haly z pátku 31. července na sobotu 1. srpna v Žernově. Událost byla nahlášena osm minut po půlnoci. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda a jednotky sboru dobrovolných hasičů z České Skalice, Červeného Kostelce a Žernova.

„Na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár zemědělské skladovací haly o rozměrech zhruba dvacet pět na deset metrů. V době příjezdu hasičů byla budova již zachvácena plameny. Hasiči nasadili na hašení čtyři vodní proudy včetně hašení z výškové plošiny a zhruba za hodinu a půl požár zcela uhasili," sdělil mluvčí hasičů Ondřej Sezima.

Oheň zničil střechu haly a dřevěné konstrukce, zčásti shořely také uskladněné balíky slámy. Hasičům se podařilo zachránit několik zemědělských strojů zaparkovaných v jedné části haly a kromě hašení samotné haly se zaměřili také na ochranu okolních objektů. Slámu následně vyváželi z haly a dohašovali až do sobotních ranních hodin.

Příčina události je v šetření, vzniklá škoda byla předběžně stanovena na pět milionů korun. Během události nebyl nikdo zraněn.
 
Redakce
NachodskySWING.cz
Foto: HZS Kr. kraje

Čtěte také