Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Radek Jakubský je viceprezidentem Hospodářské komory ČR

31.7.2020
čtenost 437

PRAHA/NÁCHOD - Náchodský zastupitel Radek Jakubský byl 30. 7. zvolen viceprezidentem Hospodářské komory ČR.

Radek Jakubský je viceprezidentem Hospodářské komory ČR

Podnikatelé z celé ČR si ve čtvrtek 30. července v pražském O₂ universum zvolili nové vedení Hospodářské komory ČR (HK ČR). Krajskou hospodářskou komoru Královéhradeckého kraje (KHK KHK) bude ve vedení HK ČR nově reprezentovat Radek Jakubský (na fotografii druhý zleva), dosavadní člen představenstva HK ČR, předseda představenstva KHK KHK, zastupitel města Náchoda a jednatel rodinné společnosti PROMA REHA, kterého delegáti zvolili viceprezidentem HK ČR. Radek Jakubský dostal ze všech viceprezidentů nejvíce hlasů a je zároveň historicky prvním viceprezidentem zvoleným za Královéhradecký kraj. V představenstvu pak za naši krajskou komoru usedne Jan Matějíček, dosavadní člen dozorčí rady HK ČR a člen jednatelství Rychnov nad Kněžnou.

„Všem bych rád poděkoval za důvěru, které si nesmírně vážím. Zároveň jsem si vědom obrovské odpovědnosti a potřeby začít co nejrychleji pracovat. V první řadě bych rád začal s intenzivním vyjednáváním s vládou a s nastavením efektivní systémové spolupráce se všemi ministerstvy, abychom se připravili na tzv. druhou vlnu, o které se v médiích neustále hovoří. S vládou chci také diskutovat o opatřeních, která budou navazovat na programy COVID, Antivirus a podobně, až skončí,“ řekl po svém zvolení Radek Jakubský.

Kromě toho by se nově zvolený viceprezident dle svých slov rád věnoval zahraničním trhům a pomoci českým firmám proniknout se svým zbožím či službami do ciziny. „Podporu exportu a konkurenceschopnosti našich firem v zahraničí považuji ze velmi důležitou. Musíme aktivně reagovat na měnící se trh a hledat nová odbytiště. Pouze český trh naše firmy nespasí,“ dodal Jakubský.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také