Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Ve Rtyni hořel dům, děti před ohněm utekly

4.2.2020
čtenost 294

RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ - V pátek 31. ledna dopoledne vyjely k požáru rodinného domu tři jednotky hasičů.

Ve Rtyni hořel dům, děti před ohněm utekly

Tři jednotky hasičů byly v pátek 31. ledna v 10.45 hodin zalarmovány kvůli požáru rodinného domu v Bosenské ulici ve Rtyni v Podkrkonoší.

„Při příjezdu hasičů byl objekt zakouřený, plamenné hoření nebylo viditelné, jednotky prováděly průzkum domu se zavodněným proudem. Během průzkumu hasiči v objektu nikoho neobjevili, byl už prázdný, ale předtím v něm byly dvě nezletilé osoby, které se stihly dostat samy ven. Požárem byla zasažena kotelna domu, která vyhořela, poškozeny byly až mezistropní konstrukce. Kolem půl dvanácté měly jednotky požár pod kontrolou, těsně před 13. hodinou ohlásil velitel zásahu likvidaci," sdělila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Děti zkontrolovala na místě zdravotnická záchranná služba, jedno z nich pak záchranáři v doprovodu rodiče odvezli.

Vyšetřovatel hasičů povolal na místo specialistu v oblasti elektro z Institutu ochrany obyvatelstva v Lázních Bohdanči. Místo bylo zadokumentováno, příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Škoda byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc, uchráněné hodnoty představují asi 800 tisíc korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní z Červeného Kostelce a Rtyně v Podkrkonoší.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také