Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Nemocnice dostane nové vybavení

10.11.2020
čtenost 545

NÁCHOD - Královéhradecký kraj vybavuje nové pavilony náchodské nemocnice.

Nemocnice dostane nové vybavení

Královéhradecký kraj nadále investuje do své největší nemocnice. V areálu Oblastní nemocnice Náchod byla nedávno dokončena výstavba dvou nových pavilonů, která je s cenou 1,4 miliardy korun největší investicí v historii kraje.

„Provedením stavebních prací modernizace Oblastní nemocnice Náchod zdaleka nekončí. Kraj nyní ve spolupráci s nemocnicí pořizuje vybavení pro jednotlivá oddělení. Díky těmto investicím vzniká v Náchodě moderní zdravotnické zařízení na úrovni 21. století,“ říká první náměstek hejtmana Pavel Bulíček, který je odpovědný za oblast inovací, investic a informační technologie.

Do náchodské porodnice kraj pořídí dvě elektricky polohovatelné porodní postele v hodnotě přes 850 tisíc korun bez DPH. Novorozenecké oddělení vybaví čtyřmi novorozeneckými vyhřívanými lůžky s integrovanou resuscitační jednotkou, šesti novorozeneckými vyhřívanými lůžky s fototerapií (léčbu světlem), vše včetně pasivních matrací, a dále dvěma lampami pro fototerapii. Za dodávku kraj zaplatí 3,85 milionu korun bez DPH.

Kraj investuje také do nákupu dvou bariatrických lůžek sloužících pro pacienty s nadváhou. Součástí nákupu jsou i matrace a dva noční stolky. Vysoutěžená hodnota tohoto vybavení je přes 1,12 milionu korun bez DPH.

Nákup vyšetřovacích lehátek vyjde na 363 tisíc korun bez DPH. Pro nové prostory nemocnice kraj pořídí osm pevných lehátek, třináct vyšetřovacích dvoudílných lehátek a jedno hydraulické lehátko používané při léčbě hybných poruch u novorozenců.

„U všech uvedených zakázek kraj vysoutěžil ještě poskytování pětiletého pozáručního servisu. Na rozdíl od samotného pořízení majetku si jej ale bude hradit sama náchodská nemocnice,“ dodává radní Václav Řehoř odpovědný za oblast dopravy a majetku.

Náchodská nemocnice je největším zdravotnickým zařízením zřizovaným Královéhradeckým krajem, které slouží spádové oblasti pro více než 200 tisíc obyvatel.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také