Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Od pondělí autobusem jako o prázdninách

15.10.2020
čtenost 255

KRAJ - Veřejná doprava v kraji přejde od pondělí 19. října do prázdninového režimu.

Od pondělí autobusem jako o prázdninách

Královéhradecký kraj dočasně omezí vybrané spoje ve veřejné autobusové a železniční dopravě. Důvodem je uzavření škol, ke kterému přistoupila vláda kvůli rostoucímu šíření covid-19. Opatření začne platit v pondělí 19. října a potrvá do 1. listopadu.

Z důvodu uzavření škol od příštího týdne přejdeme obdobně jako na jaře na prázdninový režim. Cestující musí od pondělí 19. října počítat s menším počtem stávajících autobusových a železničních spojů. Všechny informace o aktuálním dopravním spojení budou dostupné na portálu jízdních řádů IDOS. Dopravce jsme požádali o vylepení informací o změně jízdních řádů na jednotlivých autobusových zastávkách. O změnách ve vlakových spojích budou cestující informovat také České dráhy,“ uvedl první náměstek pro dopravu Martin Červíček.

Rozsah autobusových spojů v pracovních dnech se sníží o 3,8 %. Vedle toho dojde k omezení v komerční dálkové autobusové dopravě (spoje ve směru na Prahu). Rozsah  železničních spojů se v pracovních dnech sníží o 2,9 %, o víkendu o 13 %. 

Veškeré informace cestující najdou na webu www.idos.cz, pro další dotazy mohou volat infolinku IDS IREDO na telefonním čísle 491 580 333.

Rozhodnutí kraje navazuje na vládní nařízení o zrušení výuky na základních, středních, vyšších odborných a vysokých školách. „Jedná se o dílčí redukce, které nemají zásadní vliv na dopravní obslužnost v našem kraji. Přesto ale prosím o pochopení a trpělivost a o přizpůsobení se těmto dílčím redukcím, které budou platit v následujících čtrnácti dnech,“ doplnil náměstek Červíček.

Redakce
NachodskySWING.cz

 

Čtěte také