Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Žena řídila přes zákaz a pod vlivem drog

15.10.2020
čtenost 367

NÁCHOD – Noční hlídka odhalila ve středu 14. října řidičku se zákazem řízení a pod vlivem návykových látek. 

Žena řídila přes zákaz a pod vlivem drog

Ve středu 14. října v nočních hodinách zastavila hlídka policie v Náchodě osobní vůz Suzuki Swift a vyzvala řidičku k předložení dokladů předepsaných k provozu a řízení vozidla. Žena jim však sdělila, že doklady nemá, protože má zákaz řízení.

„Hlídka následnou lustrací zjistila, že Okresní soud v Náchodě skutečně ženě vyslovil  zákaz řízení všech motorových vozidel, který je stále platný. Řidička se následně podrobila dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Ovšem další test na přítomnost návykových látek v těle byl s pozitivním výsledkem. Lékařské vyšetření, spojené s odběrem žilní krve, k němuž byla policisty vyzvána, opakovaně odmítla. Následně byl u řidičky na Obvodním oddělení policie v Náchodě, kam byla převezena, nalezen igelitový sáček s bílou krystalickou látkou, o které uvedla, že jde o pervitin,“ sdělil policejní mluvčí Jaroslav Matoušek.

Žena je tak podezřelá ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kdy jí v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Za přestupky řízení pod vlivem jiné návykové látky a přechovávání omamné látky byla navíc oznámena k příslušnému správnímu orgánu k dalšímu řešení.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také