Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Počet nemocných v kraji stále klesá

30.3.2021
čtenost 106

KRAJ - Počet nových případů covid-19 v kraji je nejnižší od začátku roku.

Počet nemocných v kraji stále klesá

Epidemická situace v Královéhradeckém kraji se nadále zlepšuje. Za posledních sedm dnů v kraji přibylo nejméně nových případů od začátku roku, v průměru 300 denně, což je pokles oproti nejkritičtějším dnům o více než 65 %. Snížený nárůst případů se pozitivně projevuje v nemocnicích v regionu, kde bylo k pátku 19 volných covidových intenzivních lůžek z celkových 131 a 202 standardních covidových lůžek z celkových 525.

„Důležitým faktorem je probíhající testování a intenzivní trasování a bezesporu také očkování, ve kterém jsme samozřejmě nadále limitováni dodávkami vakcín. Všechny dávky, které dostaneme, očkujeme ve zdravotnických zařízeních a v posledních týden také ve spolupráci s praktiky. Zhruba 200 z nich přislíbilo, že za předpokladu, že bude dostatek vakcíny, budou schopni v následujících měsících očkovat až 50 tisíc dávek měsíčně,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Celkově zdravotníci v kraji aplikovali za necelé tři měsíce 80 tisíc dávek, tedy vše, co v průběžných týdenních dodávkách kraj obdržel. „Těší mě, že počty vyočkovaných dávek se zvyšují – to dokazují čísla za minulý týden, kdy se za poslední čtyři dny v našem kraji vyočkovalo přes devět tisíc dávek, za posledních 14 dní dokonce přes 27 tisíc dávek,“ doplnil hejtman.

Od dubna jsou očkovací místa připravena začít očkovat až 160 tisíc dávek měsíčně. Vše ale záleží na dodávkách vakcín. „Jsme připraveni očkovat co nejvíce, abychom na konci léta měli v Královéhradeckém kraji přes 350 tisíc osob naočkovaných,“ dokončil hejtman Červíček.

očkování

Od dubna bude na území Královéhradeckého kraje působit celkem 11 očkovacích míst, která budou schopná dohromady podat až 112 800 dávek vakcíny měsíčně. Základními pilíři očkovací sítě jsou krajské nemocnice, státní Fakultní nemocnice Hradec Králové a soukromá Nemocnice Vrchlabí. Důležitou součástí očkovací sítě budou také ordinace více než dvou stovek praktických lékařů, kteří naočkují až 50 tisíc dávek měsíčně.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také