Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Policie hledá muže, který kradl na sesterně Covid oddělení

1.4.2021
čtenost 434

NÁCHOD - Osm zdravotních sester přišlo v pondělí 29. března o své peněženky.

Policie hledá muže, který kradl na sesterně Covid oddělení

V pondělí 29. března v podvečerních hodinách došlo v náchodské nemocnici na sesterně Covid oddělení JIP ke krádeži. Osm sester přišlo o peněženky s hotovostí, platebními kartami a osobními doklady. Škoda byla vyčíslena na více než 10 tisíc korun.

„Z dodaných kamerových záznamů jsme zjistili, že se po oddělení v inkriminovanou dobu pohyboval muž, který postupně zkoušel všechny kliky místností, až narazil na sesternu, kde chvíli pobyl a pak spěšně z oddělení odešel. Na chodbě se nalezl batoh, který by měl patřit neznámému muži. Kamerový systém totiž zaznamenal, že ho měl muž pouze při sobě na vstupu. Dále byl tentýž muž zachycen na kamerových záznamech, jak nastoupil krátce před půl osmou večerní do vlaku jedoucího směrem na Choceň," upřesnila policejní mluvčí Iva Kormošová.

Jelikož se policistům do současné doby nepodařilo zjistit totožnost neznámého muže, obrací se s žádostí o pomoc na veřejnost. Kdo muže pozná, ať zavolá na linku 158, nebo se přímo dostaví na jakoukoliv policejní služebnu.

Policisté případ kvalifikovali jako zločin krádeže a neoprávněné opatření platebního prostředku, za což může být pachatel potrestán odnětím svobody až na 8 let.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také