Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Krajské nemocnice začínají s očkováním

8.1.2021
čtenost 80

KRAJ - Nemocnice Královéhradeckého kraje dnes zahajují očkování proti covid-19.

Krajské nemocnice začínají s očkováním

Do všech krajských nemocnic Královéhradeckého kraje dnes míří první dodávka vakcín proti covid-19. Během dopoledne začne očkování v Oblastních nemocnicích Jičín, Náchod, Trutnov, Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem a v Nemocnici Rychnov nad Kněžnou. Mezi prvními bude v krajských nemocnicích očkováno téměř 90 zdravotnických záchranářů ZZS a desítky zdravotníků pracujících na odděleních s vysokým rizikem nákazy.

„Jsem rád, že je velký zájem našich zdravotníků o očkování. Je to cesta zpět k normálnímu životu. Proto prosím, pokud je to jen trochu možné, nechte se oočkovat,“ vyzval krajský radní pro zdravotnictví MUDr. Zdeněk Fink.

V následujících dnech bude pokračovat očkování dalších ohrožených zdravotníků nemocnic, kteří o očkování projevili zájem a hospitalizovaných pacientů, pro které by byla nákaza nebezpečná. Harmonogram očkování v krajských nemocnicích dále počítá s vakcinací zdravotníků ambulantního sektoru, a to především praktických lékařů, pracovníků a klientů sociálních služeb a následně našich nejstarších spoluobčanů. V krajských nemocnicích bude celkem očkováno přibližně 1000 lidí týdně.

„Očkování bude ve všech našich nemocnicích probíhat pět až sedm dní v týdnu, po osmi hodinách denně. Po PCR a antigenním testování a především náročné péči o pacienty představuje očkovací proces další z úkolů pro naše zdravotníky, který v době personálního oslabení zajišťují. Děkuji jim za jejich pracovní nasazení v těchto nelehkých týdnech,“ řekl k zahájení očkování v krajských nemocnicích předseda Zdravotnického holdingu KHK Ing. Marian Tomášik.

Krajské nemocnice by měly během ledna obdržet cca 5 tisíc dávek vakcín firmy Pfizer, v únoru 10 tisíc a v březnu 15 tisíc dávek. Dodávky by měly být do nemocnic dodávány v pravidelných týdenních intervalech.

Redakce
NachodskySWING.cz


Čtěte také