Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Police Symphony Orchestra hledá tisíc lidí

11.1.2021
čtenost 783

POLICE NAD METUJÍ - Muzikanti z Police Symphony Orchestra rozjíždějí nový projekt.

Police Symphony Orchestra hledá tisíc lidí

Mladí amatérští hudebníci z Police nad Metují, kteří si říkají Police Symphony Orchestra, přicházejí v novém roce s projektem nazvaným #1050. Hledají 1000 lidí, kteří by pravidelným příspěvkem ve výši 50 Kč pomohli udržet v chodu početné těleso, které se na hudební scéně pohybuje už jedenáctým rokem.

Domovem PSO je klášter v Polici nad Metují, kde mají muzikanti zázemí a zkušebnu, kterou postupně renovují a kde se pravidelně dvakrát v měsíci schází. V jejich režii pak vznikají neotřelá hudební vystoupení, z velké části s charitativním podtextem. Teď sice naplánované koncerty museli vzdát, ale nevzdávají se příprav na rozvolnění a rozhodně své fanoušky i sebe chtějí i v budoucnu těšit muzikou, energií a dalšími nevšedními zážitky.

Měsíční fungování PSO se šplhá na zhruba 50 tisíc korun. Doposud náklady na fungování pokrýval orchestr z příspěvků dlouhodobých podporovatelů, které byly ale primárně určeny právě na vznik originálních hudebních projektů. Část příjmů pak plynula z nebenefičních koncertů. A i když samotní hudebníci hrají bez nároku na honorář, náklady spojené s provozem tělesa jsou i přesto v řádech desítek tisíc korun měsíčně. Pravidelná podpora by muzikantům pomohla pokrýt nezbytné náklady spojené s úpravami nových skladeb, servisem či doplněním hudebních nástrojů, a také s údržbou či další renovací zkušebny v polorozpadlém benediktinském klášteře. A právě proto vzniká nový projekt.

„Jen naše nadšení a určitý druh bláznovství k životu nestačí. Proto zakládáme #1050. Hledáme tisíc fanoušků, kteří jednou za měsíc oželí třeba kafe nebo dvě piva. A ušetřenou padesátikorunu pošlou právě nám,“ vysvětluje zakladatelka a máma orchestru Petra Soukupová hlavní myšlenku projektu spuštěného na platformě Darujme.cz.
 
Na www.darujme.cz/pso1050 je tak možné stát se členem PSO rodiny a podpořit muzikanty, kteří jsou připraveni vše vracet v hudebních dárcích a dalším rozdáváním radosti. Každý z přispěvatelů #1050 bude pravidelně dostávat informace o dění v zákulisí a drobné kreativní benefity.

PSO V ČÍSLECH:
- 65 nadšených mladých hudebníků
- 38 obětavých pomocníků - PSOborců
- 130 koncertů - včetně pouličního turné, Lucerny, živého koncertu pro Radiožurnál či online koncertu se stotisícovou sledovaností
- 1 813 719 Kč darovaných na dobročinnost - péče o seniory, děti i zvířata; ekologie a kultura
- tisíce hodin zkoušení
- bezpočet plánů na nové projekty
- nekonečná zásobárna energie

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také