Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Nová komunikace propojí ulice Kladskou a Borskou

11.6.2021
čtenost 1613

NÁCHOD – Město začalo budovat novou komunikaci v Tkalcovské ulici.

Nová komunikace propojí ulice Kladskou a Borskou

Město Náchod tento týden začalo budovat novou komunikaci v ulici Tkalcovské v trase bývalé vlečky. Půjde o jednopruhovou jednosměrnou komunikaci doplněnou o parkovací pruh, kde vznikne 29 podélných parkovacích míst, z toho dvě pro invalidy. Náklady představují 15,5 milionu korun.

„Nová komunikace propojí ulice Kladskou a Borskou v centru města a bude jednosměrná ve směru od Hronova. Řidiči jedoucí ve směru na Červený Kostelec, Dolní Radechovou a sídliště Plhov tak nebudou muset odbočovat až na okružní křižovatce u nádraží, tzv. u Itálie," upřesnil starosta Jan Birke.

V místě vznikne také společný pás pro chodce a cyklisty, který umožní právě cyklistům obousměrný provoz. Ve směru od ulice Kladské do ulice Borské pojedou cyklisti po jednosměrné komunikaci, v opačném směru budou moci využít sdílený pruh na stezce pro chodce a cyklisty. Úsek tak bude napojen na cyklistickou stezku podél silnice v ulici Kladské.

Součástí stavby, jejíž dokončení je plánováno na konec listopadu 2021, je i výstavba dešťové kanalizace pro zajištění odvodnění povrchu a veřejné osvětlení.

Redakce
NachodskySWING.cz
Foto: archiv města Náchoda

 

Čtěte také