Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Rodičky čekají nové prostory a větší komfort

1.6.2021
čtenost 1684

NÁCHOD - Porodnické a novorozenecké oddělení Oblastní nemocnice Náchod je přestěhováno do nové budovy.

Rodičky čekají nové prostory a větší komfort

Letošní Mezinárodní den dětí se stal symbolickým termínem pro zahájení provozu nové náchodské porodnice. Ta stávající se z horního areálu přestěhovala do nového pavilonu J v dolním areálu nemocnice. Oproti dosavadním prostorám má zkušený tým porodnice možnost nabídnout nastávajícím maminkám komfortnější zázemí.

Porodnice a novorozenecké oddělení nyní nově sídlí v sedmém patře nové budovy. Rodičkám jsou tu k dispozici čtyři moderní porodní boxy, všechny s vlastním hygienickým zázemím. Dva boxy jsou vybaveny relaxační vanou a všechny krásným výhledem na náchodský zámek. Součástí porodnice je sekční operační sál, který je určený pro porod císařským řezem. Je tu také odpočinková místnost pro rodičky a otce, kde si tatínkové mohou dopřát malé občerstvení a odpočinout si. S prostory nové porodnice se budoucí rodiče mohou seznámit už v rámci těhotenských cvičení, která zde budou probíhat.

„Oproti dosavadním podmínkám dochází po přestěhování porodnice hned k několikerému zlepšení. Jedním z nich je například zkrácení cesty anesteziologů k operačním porodům, od nynějška budou ve stejné budově, a ne ve dvou různých areálech jako dosud. Velkým zlepšením je sestěhování celé porodnice včetně sekčního sálu a novorozeneckého oddělení na společné patro, běžné pokoje pro maminky jsou dvoulůžkové, nadstandardní jednolůžkové,“ vypočítává klady nové porodnice RNDr. Jan Mach, předseda správní rady Oblastní nemocnice Náchod.

Maminky také jistě uvítají komfortnější podmínky na novorozeneckém oddělení. Zatímco dosud byly k dispozici tři nadstandardní pokoje, nyní je jich šest.

„Prostředí porodnice je nové a moderní, pracujeme ale na tom, abychom ho ještě více zútulnili. Pro maminky proto ve spolupráci s paní designérkou připravujeme výhledově malé překvapení,“ dodává RNDr. Mach.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také