Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Covidová epidemie v kraji dál slábne

19.4.2021
čtenost 101

KRAJ - V minulém týdnu zdravotníci v Královéhradeckém kraji odhalili 433 nových případů covid-19.

Covidová epidemie v kraji dál slábne

V Královéhradeckém kraji za uplynulý týden přibylo 443 nových případů covid-19, což je nejméně za poslední týdny. Týden předtím bylo nových nákaz 672 a před dvěma týdny 1 026. V kraji tak pokračuje slábnutí epidemie. Ještě na přelomu února a března v regionu přitom v nejhorších týdnech přibylo přes 5000 nakažených za sedm dnů.

„Současný trend ve vývoji epidemické situace ukazuje, že počet nových případů covid-19 v Královéhradeckém kraji stále klesá. Vypovídá o tom také minulý týden zahájené testování ve školách, kdy jsme v pondělí a ve čtvrtek otestovali přes 36 tisíc dětí s doslova nulovým záchytem nemoci. Ukazuje to, že počet nakažených v populaci klesá a pokud bude tento trend pokračovat i tento týden, kdy by se nově měla projevit migrace dětí při návratu do škol v kombinaci se stávající migrací lidí z důvodu cest do zaměstnání a dalších aktivit, tak věřím, že jsme z nejhoršího venku,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

Od začátku pandemie testy v Královéhradeckém kraji potvrdily nákazu u více než 103 tisíc lidí, což je téměř 19 % všech obyvatel regionu. V kraji zdravotníci dosud podali přes 132 911 dávek vakcíny. Dvě dávky dostalo přes 40 tisíc osob, tedy 7 % z celkové populace kraje.

Kromě úbytku nových případů covid-19 se v Královéhradeckém kraji snižují i počty pacientů s covidem v nemocnicích. V současné době je v nemocnicích v kraji 260 pacientů s covidem, přičemž byly dny na začátku roku, kdy měly nemocnice naplněnou celou kapacitu zhruba 750 covidových lůžek.

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také