Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek s tím souhlasíte. Rozumím

Fena vyčmuchala drogy za čtvrt milionu

21.4.2021
čtenost 494

NÁCHODSKO - Celníci našli při běžné kontrole osobního auta značné množství metamfetaminu.

Fena vyčmuchala drogy za čtvrt milionu

V minulých dnech královéhradečtí celníci na Náchodsku zastavili v rámci běžné kontrolní činnosti černý vůz značky Škoda Fabia české imatrikulace. Cestovaly v něm dvě osoby, pětačtyřicetiletý muž a jeho o devět let mladší spolujezdkyně.

„Na standardně položený dotaz hlídky, zda převážejí alkohol, cigarety, tabák či narkotika oba členové osádky reagovali negativně. Jejich postoj se nezměnil ani v okamžiku, kdy služební fena Bonny, speciálně vycvičená na vyhledávání omamných a psychotropních látek, spolehlivě označila prostor pod sedačkou spolujezdce. V růžové igelitové tašce byla ukryta plastová dóza, jež obsahovala bílou krystalickou látku pozitivně reagující provedeným testem Detect4Drug na metamfetamin," upřesnila mluvčí Celního úřadu Jitka Fajstavrová.

142,9 gramů bílé krystalické látky včetně plastového obalu a obou pasažérů celníci předali přivolaným náchodským policistům. Uvedené množství drogy obsahuje cca 1429 velmi silných a 5716 běžných uživatelských dávek. Cena za gram pervitinu se na trhu pohybuje od 1500 do 2000 korun.

V případě prokázání viny hrozí pachateli za trestný čin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu trest odnětí svobody až na dvě léta.  

Redakce
NachodskySWING.cz

Čtěte také